Przy tym modelu to chyba łatwiej jest wymienić elementy których nie przerobiłem albo nie będę przerabiał.
Standardowo prosto z pudełka rama yamahy wygląda następująco
pod względem realizmu jest nieźle ale brakowało jednego elementu poprzecznego w tylnej części ramy.
Oprócz tego idąc za moim pierwowzorem wstawiłem wzmocnienia w miejscach gdzie tylna część łączy się z główną częścią ramy. Wzmocnienia to kawałki polistyrenu. Przy okazji usunąłem zbiorniczek wyrównawczy płynu hamulcowego tylnego układu. Przy wzmocnieniach dorobiłem imitacje spawów wykonane przy pomocy dwuskładnikowej masy modelarskiej Magic Sculp (później pokażę krok po kroku jak robiłem imitacje spawów).
W tylnej części wstawiłem wcześniej wspominany poprzeczny element ramy również z paska polistyrenu z dodatkowo ponawiercanymi otworami (jak w rzeczywistości).
Pousuwałem również wszystkie nakrętki i śruby odlane z tworzywa razem z ramą. Zostaną wymienione na metalowe odpowiedniki. W stosownych miejscach ponawiercałem otworki zarówno pod wspomniane śruby oraz tam gdzie w rzeczywistej ramie powinny występować różnego rodzaju otwory czy to montażowe lub inne.
Z rzeczy nie do końca zgodnych z realem przerobiłem przedni wspornik pod owiewkę z lampą.
Skróciłem go i zmieniłem nachylenie końcówki do której mocuje się przednia owiewka. W ten sposób uzyskałem specyficzne ustawienie owiewki jakie występuje w moim pierwowzorze. Nie udało mi się wypatrzyć na fotkach jak to zostało tam zrobione więc dlatego taki zabieg.
To chyba mniej więcej wszystko przy ramie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz